Estetik Dolgu Nedir ? 
Estetik dolgu nedir ? Estetik dolgu fiyatları neye göre değişir? Estetik dolgu yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz? sorularının cevaplarını hekimlerimiz sizler için derledi.
Kozmetik diş hekimliği, dişin genel görünümünü iyileştirir. Diş estetiği öncelikle dişin rengini, pozisyonu, şeklini, boyutunu, hizalama ve genel gülümseme görünüşünü iyileştirme üzerinde çalışır.  Estetik dolguda kozmetik diş hekimliğinin bir kolu olup dolgunun metal ve civa tarzı dolgu malzemeleri yerine belli olmayan diş ile aynı renkteki malzemelerden yapılan dolgudur. Eski tip metal dolgular kanserojen olduğu için Estetik beyaz dolgular tercih edilmelidir. Tıbbi olarak kompozit dolgu adıyla anılmaktadır.


Ağırlıklı olarak diş estetiğine odaklanan üç ana uzmanlık branşı vardır.
Bunlar:
Estetik Dolgu
Estetik Protez
Estetik Ortodonti
Ayrıca kozmetik diş hekimliği Endodontiyi ( Diş Kökü Hastalıkları )  ve Periodonti ( Diş Eti Hastalıkları ) içerir.
Estetik Beyaz Dolgu
Beyaz renkli dolgu  malzemelerden yapılmış estetik diş dolguları diş yapısını ve çürükleri kamufle ederek tedavi etmek için kullanılır. Estetik dolgular ışık dolgularıyla ve lazer altında kuvvetlenerek  hızlıca tedavi edilebilen ve normal dişin dolgu olduğunu ışık altında bile hiç belli etmeyen bir yapıya sahiptir. Bazı durumlarda çocukların  ve azı dişlerinin yüzeyinde çukurlar ve çatlaklardan kaynaklanan çok derin boşluklar olur ve bu boşluklarda bakteriler çoğalarak dişlere zarar verebilir. Bu zararlı süreci önlemenin özel bir yöntemi  olarak  sıvı estetik dolgu malzemesi ile diş doldurulur. Tedavi süreci tamamen ağrısızdır. Bu işlemler sayesinde çocuklarda diş çürümeleri  büyük ölçüde azaltılmaktadır. Sıvı estetik dolgu 6 yaş veya üzeri çocuklar için tavsiye edilir.
Çürümüş dişlere, kırık dişlere veya hasar görmüş dişlere uygulanan estetik dolgu dişin kendi yapısı sertliğinde ve görünümünde dişle bütünleşir ve dışarıdan ayırt edilemeyecek kadar uyumlu bir görünüş kazanır. Metal ve civa tarzı kanserojen ve kötü görünümlü dolgulara nazaran daha güzel bir gülümseme ve sağlıklı yapıya sahip estetik dolgular çağımız dişçiliğinde uygun ve tercih edilmesi önerilen dolgu çeşididir.
Ne zaman estetik dolgu tavsiye edilir?
Estetik dolgu  çürük veya mevcut dişin dolgusunda renk değişiklikleri varsa, diş aşınmış yada kırık olduğunda estetik dolgu yapılarak tedaviye gidilebilir. Ancak, diş etlerinde bir bozukluk doku kaybı veya derin açıklıklık varsa yada diş köklerinde sorun varsa estetik dolgu yapılamaz. Bu gibi durumlarda önerdiğimiz estetik işlem türü protez türleridir.


100%

Memnuniyet

15

Başarı Sertifikası

14

Ülkeye Hizmet

12

Yıllık Deneyim

8742

Happy Smile

Tüm Hakları Saklıdır.
3XCode